Во Илинден се пребројани гласовите: Ова е конечниот победник

Конечни резултати во Општина Илинден

Парламентарни избори

ВМРО-ДПМНЕ 6.161

СДСМ 2.085

Претседателски избори

Ѓорге Иванов 6.515

Стево Пендаровски 2.773

 

27.04.2014 - 20:56
Фото: 
МИА

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега