Ова се првите резултати од парламентарните избори

Во општина Гази Баба, на почетокот на пребројуањето на гласовите, ВМРО-ДПМНЕ има 639 гласа, СДСМ има 62 гласа. 

Во општина Илинден, за ВМРО-ДПМНЕ гласале 2485 гласачи а за СДСМ 875.

27.04.2014 - 20:09

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега