Каква е состојбата на патиштата низ Македонија?

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива тековно, по наместа влажни коловози.

Во клисурите и усеците можни се помали одрони, особено на патните правци: Кочани - Делчево, Виница - Берово, Маврово – Дебар - Струга, Гостивар - Стража, Д.Капија - Удово и Катланово-Велес.

Дежурните екипи на ЈП Македонијапат се на терен и редовно ги оддржуваат  проодни сите патни правци.

 

Се препорачува внимателно управување со возилата, почитување на поставената патна сигнализација, како и прилагодување на брзината на условите на патот.

27.04.2014 - 20:07

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега