ФОТО: И Иванов излезе на гласање со сопругата

Очекувам овој изборен ден исто како и на првиот круг од претседателските избори да помине во демократска, фер и мирна атмосфера, каква  што и доликува на една европска земја, на европска Македонија, изјави Ѓорге Иванов, кандидат за претседател на Република Македонија од ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „За подобра Македонија“ по гласањето на избирачко место во гимназијата „Јосип Броз-Тито“.

- По изборите очекувам сите кои ќе ја добијат довербата на граѓаните да ги остварат сите ветувања што ги имаа во кампањата, за да имаме успех и просперитет на цела Република Македонија и на сите нејзини граѓани, додаде Иванов.

27.04.2014 - 19:24
Фото: 
МИА

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега