ДИК: До 17 часот за претседател гласале 45,34% од граѓаните

Мирен избирачки ден во Република Македонија. Граѓаните денеска гласаат за нов претседател и нов состав на Парламентот.

Според последните податоци од Државната изборна комисија (ДИК), до 17 часот, на ниво на Републиката, за иден претседател гласале 45,34 % отсто од граѓаните. Новаци 71,89 отсто, Демир Хисар, 70,80, Вевчани 69, Кратово 69,82 отсто, Гевгелија 65,43 отсто, Охрид 55,09, Ѓорѓе Петров 53,68 отсто, Куманово 63,8 отсто, Тетово 27,12, Сарај 20,9 отсто, Желино 9,03 отсто.

 

27.04.2014 - 18:29
Фото: 
newtime

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега