ДИК: Над половина Македонија веќе гласаше за нов состав на Парламентот

Двојните избори во Македонија течат во фер и демократска атмосфера, велат од Државната изборна комисија на последната прес-конференција.

За парламентарните избори, до 17 часот излегле 53,14 отсто од граѓаните. Во 4 изборна единица 3 - 60,11 во Изборна единица 5 - 50,24, 49,24 во втората изборна единица. Во Гевгелија гласале 65,53 отсто, Прилеп 61,73 Велес 56,88 отсто, Аеродром 56,82 Центар 56,83, Охрид 55,25 отсто, Бутел 51,82 Чаир 40,89 отсто, Дебар 34,19 отсто.

27.04.2014 - 18:19
Фото: 
Канал 5

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега