Во Ресен одѕивот до 17 часот 50,11 отсто - еве како тече гласањето

Вториот круг од претседателските и парламентарните избори во општина Ресен се одвиваат без проблеми и изборниот процес тече во најдобар ред.

Според податоците на  Општинската изборна комисија, за претседател гласале 8.766 избирачи или 50,11 отсто, додека за парламентарните избори се изјасниле 8.636 избирачи. 

27.04.2014 - 18:07

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега