Пропадна идејата на Албанците - претседателските избори го надминаа цензусот

45,34% е излезноста на граѓаните во вториот круг на претседателските избори до 17 часот, објави Државната изборна комисија. Со тоа, пропадна идејата на дна албанска политичка партија за бојкот на изборите бидејќи цензусот од 40% е надминат уште на 2 часа пред крајот на гласањето. Оној кандидат кој ќе има мнозинство гласови ќе биде новиот претседател на Македонија. 

27.04.2014 - 18:15

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега