Познати резултатите од гласањето на македонската дијаспора

Со завршувањето на гласањето и во последната изборна единица во Америка и Канада, заврши изборниот процес за Макеоднците од дијаспората. Со оглед на тоа дека станува збор за мал број на гласачи, избирачките ливчиња веднаш беа изброени и резлутатите веќе и се познати на Државната изборна комисија. Со оглед на тоа дека Press24 го почитува изборниот молк, резултатите од гласањето, како и тоа која партија ги доби мандатите во дијаспората ќе информираме по 19 часот. 

27.04.2014 - 13:26

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега