Како се одвива гласањето во Кичево?

Во Кичево сите избирачки места се отворени во седум часот изборите се одвиваат во мирана и демократска атмосфера.

По 3 часа како што течат изборите, досега излезноста изнесвува 6,57%. 

Во Кичево се гласа во две изборни единици 5 и 6, а регистрирани се вкупно 4952 гласачи. 

27.04.2014 - 10:09

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега