Почина Тито Виланова!

Поранешниот тренер на Барселона, Тито Виланова починал попладнево во клиниката Хирон во Барселона.

Виланова ја загуби битката со ракот на паротидната жлезда кој му беше откриен во 2011 година.

45-годишниот Виланова изминатата ноќ итно беше примен во болницата поради проблеми со желудникот по што веднаш беше опериран.

Сепак, состојбата постојано се влошувала, по што попладнево од клиниката известија дека поранешниот менаџер на Барса го загубил својот последен натпревар.

25.04.2014 - 19:40

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега