Тачи: Договорено е, ДПА влегува во Владата

Лидерот на ДПА, Мендух Тачи вели дека паднал договорот, по изборите тој да биде албанскиот партнер во новата македонска Влада што ќе ја формира Груевски. 

По претседателските избори два пати се сретнав со Груевски и можам да ви кажам дека по парламентарните избори договорени сме дека заедно ќе бидеме во Владата. Може да се каже дека работата е завршена и, сигурно, резултатот ќе биде многу добар и многу позитивен“, рече Мендух Тачи, лидер на ДПА, пренесе АлсатМ.

25.04.2014 - 17:31

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега