Владата со силна поддршка за кандидатурата на „Филип Втори“ за домаќин на ЕП 2020

Владата на Република Македонија ја даде поддршката за апликација за кандидатура на спортската Арена во Скопје, за Европското првенство во фудбал во 2020-та година. Во конкуренција сме со уште 12 други спортски арени ширум Европа. Посакуваме, веруваме дека ќе бидеме успешни и дека ќе добиеме организација на еден ваков голем настан каков што е ЕП во фудбал за 2020-та година, истакна денеска Зоран Ставрески, при посетата на  академија „Пандев“, каде членуваат талентирани фудбалери.

25.04.2014 - 16:20

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега