ВИДЕО: Бесен бик влета во болница и направи хаос

Бесен бик влета во една болница во Рио де Женеиеро, персоналот како и пациентите биле принудени да бегаат за да си го спасат својот живот.

На безбедносните камери се гледа како луѓето очајно бараат спас и бегаат колку што е можно побрзо за да спасат жива глава.

За среќа бикот никого не повредил, само присутните биле шокирани од ваквата ситуација.

Само неколку врати од болницата се оштетни од налетот на разбеснатиот бик. 

Се уште никој не знае како ова животно успеало да влезе.

Погледнете...

 

25.04.2014 - 16:15

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега