Народниот правобранител предупреди: Да не се злоупотребуваат децата за партиски цели

И покрај упатениот апел до сите учесници во изборниот процес да се воздржат од инволвирање на децата во кампањите, има случаи на нивна злоупотреба за партиско-политички цели, констатира Народниот правобранител.

Toj уште еднаш потсетува дека секоја злоупотреба на децата претставува грубо кршење на нивните слободи и права. Воедно повикува децата да бидат заштитени од политички и идеолошки манипулации.

25.04.2014 - 15:46
Фото: 
дојчевеле

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега