Српски пејач скокна од мост- еве зошто

Познатиот српски пејач Саша Ковачевиќ го претстави спотот за песната “Браним“, а главна улога во песната ја имаат актерите Матеа Милосављевиќ и Александра Милисављевиќ.

Музиката ја напиша еден од најпопуларните грчки музичари Михалис Хацигианис, а текстот Милош Рогановиќ.

Спотот е сниман на различни локации и интересни сцени но највпечатлива и најразлична е онаа со скокањето на Саша од мостот Ѓурѓевица на Тара, и тоа од висина од 180 метри.

Зошто пејачот се одлучи на ваков чекор, неговите обожаватели ќе може да видат во неговиот нов спот.

25.04.2014 - 14:58

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега