ФОТО: Само вистински среќници ќе можат да уживаат во посебното помрачување на Сонцето

Само ретки среќници ќе имаат прилика да уживаат во посебното помрачување на Сонцето кое ќе биде во облик на прстен. 

Сонцето ќе изгледа како прстен во некои делови во светот на 29. април оваа година. 

Погледнете...

25.04.2014 - 13:50

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега