ФОТО: Нов пресврт - херојот кој ги „спаси" малолетничките од педофилската група е нејзин креатор!

Нов пресврт околу педофилската група на Фејсбук за која се крена голема прашина. Хакерот Swaboo1337 кој се прослави со тоа што "ги спаси" малолетничките чии разголени фотографии се најдоа таму и ја хакираше групата, всушност и самиот учествувал во креирањето на истата.

Иако тој го оцрни Ренато Е,. познат како креаторто на срамната група, сепак и тој самиот бил дел од нејзиното создавање. 

- Ренато сам ја отвори страницата, па му се придружи и Швабо. Заедно коментираа, прикачуваа слики ивршеа терор врз малолетнички. Сега Швабо се исплаши и се одлучи да ја префрли вината на Ренато, вели извор за српскиот Курир.

Швабо му напишал на Ренато дека мора да ја избрише страницата заради полицијата. Му напишал да ја избрише, а да го избрише и својот профил. 

 

 

25.04.2014 - 13:03

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега