Скопјани, проверете дали утре ќе останете без елетрична енергија

 

Од 9 до 17 часот утре без струја ќе бидат дел од корисниците лоцирани на улиците „Крсто Баиќ“, „Кукушка“, „Благој Страчков“, „Димитрие Туцовиќ“ и „Јордан Хаџи Kонстантинов-Џинот“ во општина Центар.

Корисниците лоцирани на улица „Багдатска“ од број 10 до број 20 ќе бидат без струја од 10 до 12 часот, а од 9 до 15 часот дел од корисниците лоцирани на улиците „1.612“ број 46 и „1.613“ број 50 во општина Аеродром.

Дел од корисниците од улицата „Франклин Рузвелт“ број 51 без струја ќе останат од 9 до 15:30 часот. Од 8 до 12 часот без струја ќе бидат корисниците од скопските села Батинци и Љубош, а од 9:30 до 13:30 часот дел од корисниците од селата Дивље, Живиње и Сушица.

Како што информира РЦУК – Скопје, прекините се поради планирани технички зафати во електроенергетската мрежа. 

24.04.2014 - 15:37
Фото: 
Фактор.мк

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега