Велигденска хуманитарна акција за матурантите од домот „11 Октомври“

 

Националниот совет за родова рамноправност во соработка со Македонската православна црква - ОА, традиционално ќе го празнува големиот верски празник Велигден на платото пред Соборниот храм „Св.Климент Охридски“ во Скопје.

Членките на СОЖМ своите производи ќе ги претстават  на четири куќички-тезги, а средствата собрани од нивната продажба се наменети за хуманитарна цел - за матурско празнување на матурантите од Домот за деца без родители и родителска грижа „11 Октомври“ во Скопје.

20.04.2014 - 10:20
Фото: 
актуелно24

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега