Фатен разбојник кој украл 100.000 денари од спортска обложувалница во Тетово

Крадците не запираат. 35-годишниот тетовчанец И.В. си заработи кривична пријава за разбојништво. Тој во текот на 2012 година во 9 часот во спортската обложувалница „Плеј Ин“ во Тетово, маскиран и со закана со пиштол извршил разбојништво над две вработени, одземајќи им чанта со 100.000 денари, 150 евра и новчаник со 8.000 денари и лични документи.

17.04.2014 - 12:52

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега