Од Интернет кафе директно во болница - еве што му се случило на несреќен тетовчанец

Млад тетовчанец си заработи кривична пријава бидејќи нападнал сограѓанин. Се работи за 27-годишниот И.К. кој пред интернет кафе во селото Селце започнал расправија со свој сограѓанин која кулминирала кога  физички  го нападнал нанесувајќи му тешка телесна повреда во пределот на главата.

На несреќниот тетовчанец му била веднаш укажана лекарска помош во Клиничкиот центар во Тетово.

17.04.2014 - 12:26

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега