Монструм од Тетово ќе си одлежи 5 години затвор

Во текот на вчерашниот ден бил лишен од слобода 36-годишниот Сефедин Х. од тетовско кој се барал за издржување затворска казна во траење од пет години за убиство во обид.

Истиот е спроведен во Затворот Идризово.

17.04.2014 - 12:19

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега