Снегот направи хаос - 4.000 семејства без струја

Повеќе од 4.000 семејства останаа без електрична енергија поради снегот кој падна во Златибор и создаде проблеми.

Како што пренесува српскиот Блиц, ангажирани се екипи кои се обидуваат да го отстранат дефентот и да им помогнат на семејствата. 

За потсетување, цел Балкан е завеан во снег. Снег вчера падна и кај нас во Струга, Охрид, Дебар, Гостиар, Маврово, Водно...

17.04.2014 - 11:57

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега