Ставрески пред прилепчани: Ќе се гради експресен пат Прилеп-Градско

ЗОран Ставревски синоќа во Прилеп истакна дека во програмата на Ѓорге Иванов има проекти кои што се значајни за Прилеп и кои ги бараа бинисмени, проекти со кои што ќе се овозможат подобри услови за бизнисот во Прилеп, за да се отовораат работни места и да има инвестиции.

- Еден таков крупен проект е проектот за изградба на експресен пат од Градско до Прилеп, комплетно нов пат од 28 километри со кој што ќе се избегне клисурата и ќе се направи модерен пат со 4 ленти, и со кој што Прилеп ќе биде подобро поврзан, истакна Ставрески пред прилепчано.

Погледнете...

17.04.2014 - 11:32

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега