Паднале додека работеле на мост - Вардар "проголта" двајца работници

Несреќа се случи во 9 часот и 55 минути на Железничкиот мост на реката Вардар кај Долно Лисиче, према Јурумлери.

Според податоците, Трајан Божиновски и Драган СТефановски вработени во Македонски железници, додека изведувале градежни работи на мостот во еден момент паднале во реката, по што се загубиле по течението.

 

 

17.04.2014 - 10:42

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега