ФОТО: Детска фотографија го разгневи светот - еве зошто

Иако повеќето детски претстави знаат да ги насмеат возрасните, оваа предизвика лавина негативни реакции во целиот свет. Деновиве на социјалните мрежи кружи фотографија од Бразил на која се гледа како мали дечиња имаат претстава на која го глумат Исус распнат на крст. Детенце е распнато, има лажна крв и рани по телото, а до него стојат уште две дечиња, римски војници. Напред стоеле и две девојчиња кои ги глумеле Богородица и Марија Магдалена.

Погледнете ја фотографијата која го разгневи светот...

 

17.04.2014 - 10:18

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега