Министерот Ивановски во посета на ОУ „Климент Охридски“ во Битола

Министерот за информатичко општество и администрација Иво Ивановсски денеска ќе го посети основното училиште „Климент Охридски“ во Битола.

Во рамки на посетата, тој ќе информира за начинот за изведување на наставата со компјутерите со екран на допир, како дел од новата технологија на Intel Classmate PC. 

17.04.2014 - 09:32
Фото: 
вмро-дпмне.орг

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега