Иванов денеска во Виница Берово и Пехчево

Политичките партии денеска ја продолжуваат кампањата за предвремените парламентарни избори и за вториот круг од претседателските избори закажани за 27 април.

Коалицијата  „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ и кандидатот за претседател Ѓорге Иванов денеска митинзи ќе одржат во Виница и Берово, а средби со граѓани во Пехчево.

Кандидатите за пратеници на ДУИ ќе имаат митинг во Ресен и средби со граѓани во Битола.

Демократската партија на Албанците ќе одржи митинг во Студеничани.

ГРОМ ќе одржи митинг во општина Бутел, а ќе има и средби со граѓани во општините Карпош, Чаир и Аеродром.

Претседателот на Алијанса за позитивна Македонија Љупчо Зиков ќе го посети СОС Детско село во Скопје.

17.04.2014 - 09:18
Фото: 
Евести

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега