ФОТО: Најмоќниот човек на светот фатен со подигнат среден прст

Барак ХУСЕИН Обама Јуниор (Хонолулу, Хаваи, САД 4 август 1961 година), американски политичар (Демократска партија), претседател на САД, на должност од 20 јануари 2009 година. Поранешен сенатор на државата Илионис и добитник на Нобелова награда за мир 2009 година поради залагањето за нуклеарно разоружување. 

Обама е прв афроамерикански претседател на САД, а во својот мандат беше и единствен афроамерикански сенатор и дури петти во историјата на САД. 

Треба ли да кажеме нешто повеќе за Хусеин?

16.04.2014 - 17:08

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега