Укината забраната за камиони на патот Гостивар-Маврово-Дебар

Во 16 часот попладнево е укината  забраната за тешки товарни возила на патниот правец Гостивар- Крак Маврово-Дебар, информира ЈП „Македонија пат“.

Се уште се во сила забраните за камиони на Ѓавато и планински превој Стража-Кичево.

16.04.2014 - 16:22
Фото: 
Денешен

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега