Според обликот на градите откријте каква е во кревет

Италијанскиот сексолог Пијетро Лоренцони видовите гради ги споредил со овошјата и тврди дека според големината и обликот може да откријат сè за секоја жена.

За да откриете каква е некоја жена во кревет, не мора да размислувате премногу, туку само да забележите какви ѝ се градите.

Пјетро на основа на истражувањето кое го направил тврди дека љубовничките и сексуални вештини зависат од градите.

Откријте го вашиот тип:

Диња

Девојките со округли гради се мајчински типови. Тие првенствено сакаат да добијат воодушевување од мажите, а ако ги разгалите тешко ќе може да ве одбијат.,

Лимон

Мажите кои сакаат нескротливи и диви жени, тогаш треба да ги одберат оние чиј облик на градите потсетува на половинките од лимон.

Грејпфрут

Жените кои се кријат зад ваквите гради се далеку од она што го очекуваат мажите. Можеби изгледаат секси и заводливо, но тие се срамежливи и не се заинтересирани за големи изливи на страст. Ним размената на нежности им е поважна од сексот.

Круша

Жените со крушковидни гради сакаат љубов во сите облици. Иако се конзервативни, жените со вакви гради сакаат и секс во секаква варијанта. Понекогаш се многу религиозни, но тоа не ги спречува да уживаат во авантурите.

Портокал

Ако нејзините гради потсетуваат на портокали, не очекувајте жежок секс. Жената со два портокала под маицата е многу самоуверена, добро знае кои се нејзините приоритети, но многу малку е заинтересирана за игри во креветот. Повеќе одбира пријателско дружење со партнерот.

Цреши

Жените со гради како цреши се многу забавни и возбудливи. Интелигентни се и поради тоа се одлични партнерки за секојдневен живот, како и за забава, но во креветот се многу помирни и не се подготвени за големи акробации и експерименти.

Модри домати

Девојките со малку свиснати гради во вид на модри домати се преполни со љубов и знаат да уживаат во животот.

Извор: Црно Бело

16.04.2014 - 15:43

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега