Мирно и достојно тече гласањето во Преспа - еве колку луѓе гласале

Во општина Преспа изборите се одвиваат во фер и демократски избори без инциденти. Во оваа општина своето право на галс до 13 часот го искористиле околу 5.000 или 16.527 гласачи.

избирачките места во преспа беа утворени утрово во 7 часот.

Инаку вчера своето право на глас го искористиле 48 од вкупно 49 болни и изнемоштени лица.

13.04.2014 - 14:31

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега