ВИДЕО: Брутално- погледнете како вооружени про-руски активисти малтретираат цивили

Група про-руски демонстранти во саботата ја окупираа зградата на полициската станица, а не останаа рамнодушни ни кон цивилите кои ги нападнаа без никаква причина.

 

Маскирани демонстранти беа снимени како без никаква причина напаѓаат момчиња обвинувајќи дека се провокатори.

Една жена која исто така се наоѓала пред полициската станица се обидела да ги одбрани нападнатите момчиња велејќи дека е новинарка.

13.04.2014 - 14:28

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега