Како тече гласањето во Велес?

На 84-те избирачки места во Општина Велес од запишаните 46.548 избирачи гласале 15.656 гласачи или 33,63 отсто.

Од Општинската изборна комисија информираат дека изборите се одвиваат во фер и демократска атмосфера. Повикуваат граѓаните масовно да излезат до 19 часот и да го остварат своето гласачко право.

13.04.2014 - 14:24

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега