Четвртина од Македонија гласала до 13 часот

Заклучно со 13 часот вкупно 25,02 проценти или 428.954 гласачи го дале својот глас на претседателските избори.

Во споредба со оваа година, во 2009, во истиот термин до 13 часот гласале 26,24% или 403.772 гласачи.

 

13.04.2014 - 14:20
Фото: 
Утрински

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега