Никогаш не бев доволно добар Џејмс Бонд- се отвори актерот Пирс Броснан

Актерот Пирс Броснан нам добро познат по улогата на легендарниот Џејмс Бонд верува дека никогаш не бил добар во таа улогата.

Тој беше главен лик во GoldenEye, Tomorrow Never Dies, The World Is Not Enough i Die Another Day, по што го замени Даниел Крејг во 2005 година.

Броснан вели дека бил „заробен“ меѓу Роџер Мур и Шон Конери кои беа исклучително успешни во улогата на тајниот агент.

– Немам желба да се гледам како Џејмс Бонд, никогаш не беше доволно добро и тоа е грозно чувство, вели Броснан. 

13.04.2014 - 13:39

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега