Поради несовесни граѓани возот Велес-Драчево удри во камења

Во текот на вчерашниот ден на пругата помеѓу железничката станица Јане Сандански и железничката станица Драчево, товарниот воз кој сообраќа на релацијата Велес-Драчево удрил во камења кои засега непознати сторители ги оставиле на самата пруга.

Оштетување на возот немало и истиот го продолжил движењето до крајната дестинација.

Полицијата презема мерки за откривање на лицата кои ги оставиле камењата на пругата.

13.04.2014 - 13:08
Фото: 
Влада

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега