Крадците не запираат - битолчанец осиромаши преку ноќ

Засега непознат сторител извршил тешка кражба во куќа на улицата Партизанска во Битола. Се работи за куќа во сопственост на 33-годишниот Н.В. каде крадецот насилно ја отворил балконската врата преку која влегол внатре, извршил пребарување и одзел ремен со футрола за пиштол и разновиден златен накит.

Крадецот на овој начин се стекнал со 30.000 денари.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

13.04.2014 - 12:43

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега