Како тече гласањето во Велес?

Фер и демократска атмосфера владее и во Општина Велес. Гласањето тече без забелешки и проблеми.

Во оваа општина, до 10 часот гласале 15% од полнолетните велешани или 6.793 граѓани , излезност која е идентична со онаа во првиот круг од претседателските избори во 2009 година,

Најголема излезност во овој регион е регистрирана во Чашка - 20 %, додека во Градско досега гласале 14 отсто од граѓаните.

13.04.2014 - 12:34
Фото: 
Фактор

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега