Каменуван возот Битола-Скопје

Во текот на вчерашниот ден на пругата помеѓу железничката станица Јане Сандански и железничката станица Драчево, неколку засега непознати лица извршиле каменување на патничкиот воз кој сообраќал на релација Битола-Скопје, сопстевеност на Македонски Железници.

При каменувањето било скршено едно неподвижно стакло, а за среќа повредени патници нема.

Полицијата работи на случајот.

13.04.2014 - 12:34

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега