ФОТО: Навидум обични чаши за кафе, но...

Германски ланец маркети за производство и продажба на чинии и чаши за домаќинство, ја шокираше јавноста со своите најнови чаши за кафе.

Иако навидум изгледаат како прекрасни чаши со кои ќе може да уживате пиејќи го првото утринско кафе, или пак кафе со пријателките, сепак, во внатрешноста се наоѓа ликот на Хитлер и кукастиот крст.

Овие чаши предизвикаа бура негативни реакции...

 

13.04.2014 - 10:34

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега