ВИДЕО: Ова 8-годишно девојче ќе ве маѓепса со својот глас

На познатото шоу за таленти „Норвешка има талент“ со сигурност можеме да кажеме дека норвежаните го пронајдоа својот талент кој ги поседува сите квалитети за една ѕвезда. Со само 8 години малата Анџелина Џордан  успеа буквално да ја крене публиката на нозе со својата неверојатна изведба на „Bang Bang (My Baby Shot Me Down)“ од Ненси Синатра. Нејзиниот глас е толку добар што нема да ви се верува дека има само 8 години.

Погледнете.

 

 

13.04.2014 - 10:41

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега