Чашка рекордер во излезност

45.441 велешани денеска имаат право на глас. Атмосферата во градот е мирна и демократска.

Сеуште нема информации за излезноста на велешани до 10 часот, но, од ОИК- Велес очекуваат околу пладне да излезат најмногу гласачи.

Најголема излезност е забележана во Чашка, каде до 10 часот излегле 20% од граѓаните. Во Лозово, пак, до 10 часоит гласале 10% од граѓаните со право на глас.

13.04.2014 - 10:22

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега