До 10 часот гласале 3,5% од полнолетните тетовчани

Мирно тече изборниот процес и во Тетово и Јегуновце.

Според информациите од терен, во 7 часот биле отворени сите гласачки места во Тетово и Јегуновце. До 10 часот во Тетово гласале 3,6 отсто од граѓаните, додека во Јегуновце гласале 3,5 отсто. 

За споредба, на првиот круг од претседателските избори во 2009 година, до 10 часот, во Тетово гласале 5,04 %, додека во Јегуновце 5,2 % од граѓаните.

 

13.04.2014 - 10:15
Фото: 
Фактор

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега