До 10 часот гласале 11% од граѓаните во Кавадарци

Гласањето во Кавадарци поминува во мирна и демократска атмосфера.

Утрово, точно во 7 часа биле отворени сите 60 избирачки места. СПоред информациите од ОИК-Кавадарци, до 10 часот излегле да гласаат 11% од граѓаните кои имаат право на глас. Во 2009 година, во привииот круг од претседателските избори, до 10 часот на гласање излегле10,05 отсто од гласачите.. 

Според досегашното искуство, од ОИК-Кавадарци очекуваат најмногу гласачи во попладневни часови.

 

 

13.04.2014 - 10:04

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега