Задоволството од сексот не може да остане скриено

Незадоволството од интимните искуства не може долго да остане во тајност , па нема смисла од симулиран оргазам или друг вид преправање .

Мажите пак остануваат горди со констатацијата дека се подобри љубовници отколку што самите тие сугерираат .

Сексот е уште подобар на 40 !

Во едно истражување спроведено преку анкета на 84 парови , секој учесник морал да признае до колку голема е неговата сопствена сексуална сатисфакција. По однос на добиените одговори , д- р Ерин Фолис која го спровела тестот ,го коментира резултатот.

Тајната на подолгиот секс !

“Генерално и мажите и жените имаат правилно перцепција за сексуалното задоволство на партнерот. Убаво е да се дискутира за секој детал , за да се добие најдобар интимно доживување во спалната соба ” , коментира Фолис .

13.04.2014 - 08:54

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега