Навреме отворени гласачките места во Дебар

Во Дебар денеска во седум часот се отворени сите 27 гласачки места. Како што информира претседателот на општинската изборна комисија, гласањето засега се одвива без проблеми.

Во единствениот избирачки список за општина Дебар запишани се 17.272 лица со право на глас.

Инаку, вчера правото на глас го остварија 31 болни и немоќни лица.

13.04.2014 - 08:16
Фото: 
Канал5

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега