Тоа е македонски фудбал: Судијата претепан со тешки повреди заврши во болница

По завршувањето на натпреварот Зајас Тиверија кој заврши 0:0, навивачите решиле да се пресметаат со судијата. Натпреварот во Кичево доби несакан исход бидејќи судијата Симеон Стефков бил претепан. Со тешки телесни повреди судијата бил префрлен во болница

12.04.2014 - 20:12

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега