УРНЕБЕСНО ВИДЕО: Бабичка за прв пат се качува на ролеркостер

На свои 78 години, Риа Ван Ден Бран од Холандија за прв пат се качи на ролеркостер. Оваа нејзина авантура е дел од кампањата „Првиот пат“, чија цел е да им овозможува на луѓето искуства кои досега не ги пробале.

Риа всушност посакала прв пат да патува со авион, а возењето со ролеркостер е подготовка за тоа.

Погледнете ја возбудената бабичка :)

12.04.2014 - 15:45

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега